Park Narodowy Bory Tucholskie

Wersja polska English version Deutsch
Biuletyn Informacji Publicznej
Fundusze Europejskie

Festyn „Zostaw w krzakach tego zwierzaka”

Park Narodowy „Bory Tucholskie” zaprasza na festyn rodzinny „Zostaw w krzakach tego zwierzaka”, który odbędzie się 26 maja w godzinach 10.30 – 16.00, w Centrum Edukacji Przyrodniczej PNBT w Chocińskim Młynie. Na uczestników czeka wiele atrakcji – gra terenowa, zabawy, konkursy, a także zwiedzanie Zagrody Pokazowej Zwierząt oraz jej mieszkańców – koni, krów, owiec i kur. W czasie festynu uczestnicy dowiedzą się jak mądrze pomagać dzikim zwierzętom a przede wszystkim kiedy nasza pomoc jest rzeczywiście konieczna, a kiedy może wyrządzić więcej szkody niż pożytku. Już dziś serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w imprezie. Wstęp jest bezpłatny.

„Zostaw w krzakach tego zwierzaka” to nazwa projektu edukacyjno-promocyjnego prowadzonego przez:

  • Ogród Zoologiczny w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” Sp. z o.o. w Bydgoszczy,
  • Gdański Ogród Zoologiczny,
  • Park Narodowy „Bory Tucholskie",
  • Gabinet Weterynaryjny Wiesław Borkowski lekarz weterynarii,

w ramach którego organizowanych jest szereg działań edukacyjnych, między innymi festynów, konkursów, spotkań, prelekcji itp. Celem kampanii jest przede wszystkim:

  • dostarczenie pomysłów i informacji, które umożliwią edukację przyrodniczą w zakresie poznawania i postępowania z młodymi zwierzętami wybranych gatunków ptaków i ssaków,
  • pozyskiwanie specjalistycznej wiedzy oraz współpraca z instytucjami i osobami prywatnymi, które zainteresowane są problematyką poruszaną w projekcie.

Szczegółowe informacje o wydarzeniach realizowanych w ramach projektu zamieszczane są na bieżąca na stronach internetowych organizatorów.

/M.Ch./