Bory Tucholskie

Park Narodowy Bory Tucholskie - Zaproszenie na wycieczkę do Parku

Zaproszenie na wycieczkę do Parku

Park Narodowy „Bory Tucholskie” serdecznie zaprasza dn. 7 sierpnia 2019 r. wszystkich zainteresowanych poznaniem przyrody Parku na wycieczkę przyrodniczą, w ramach cyklu spotkań Letnia Akademia Przyrodnicza. Tym razem trasa prowadzić będzie czerwoną ścieżką dydaktyczną „Łąki Józefowskie”. Spotkanie z przewodnikiem o godz. 9.30 na parkingu leśnym w Klosnowie przy bramie do Parku. Wycieczka zakończy się w tym samym miejscu. Długość trasy ok. 5,3 km, czas trwania wędrówki pieszej ok. 2,5 godzin.

Wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w Letniej Akademii Przyrodniczej prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 15.00 pod nr tel. 52 33 55 127 lub osobiście w Centrum Edukacji Przyrodniczej Parku Narodowego „Bory Tucholskie” w Chocińskim Młynie, Chociński Młyn 5, do 6 sierpnia br. Ilość miejsc ograniczona. Uczestnicy spotkania ponoszą tylko koszty zakupu biletów wstępu. Bilety będzie można nabyć  w miejscu spotkania. Koszt biletu to: 3 zł bilet normalny, 1,5 zł bilet ulgowy.

Upoważnionymi do ulgowego biletu na teren Parku Narodowego „Bory Tucholskie” są: uczniowie szkół i studenci; emeryci i renciści; osoby niepełnosprawne; żołnierze służby czynnej. Opłat za wstęp do Parku Narodowego „Bory Tucholskie” nie pobiera się od: mieszkańców gmin położonych w granicach parku narodowego i gmin graniczących z parkiem (gmina Brusy i gmina Chojnice) dzieci w wieku do 7 lat; członków rodziny wielodzietnej w rozumieniu ustawy z dnia 5 grudnia 2014 r. o Karcie Dużej Rodziny (Dz.U. poz.1863) posiadających ważną Kartę Dużej Rodziny.

/A.Sz./