Bory Tucholskie

Park Narodowy Bory Tucholskie - Zapraszamy na wykład pt. „Nasze spotkania ze zwierzętami”

Zapraszamy na wykład pt. „Nasze spotkania ze zwierzętami”

Park Narodowy „Bory Tucholskie” serdecznie zaprasza na ostatni już w tym roku wykład z cyklu Czwartkowe spotkania z przyrodą. Odbędzie się on 28 listopada br. o godz. 18.00 w siedzibie Parku w Charzykowach (ul. Długa 33). Tym razem będziemy mieli okazję posłuchać Pana Wiesława Borkowskiego i Panią Magdalenę Węglarz, którzy opowiedzą o swoich spotkaniach ze zwierzętami.

Pani Magdalena Węglarz opowie o swoich doświadczeniach w kontakcie ze zwierzętami nieudomowionymi – także tymi, które są mieszkańcami bydgoskiego ZOO. Natomiast z Panem Wiesławem Borkowskim lekarzem weterynarii zajrzymy do gabinetu weterynaryjnego, aby poznać zwierzęta dziko żyjące, które z różnych powodów stały się pacjentami.

Poza tym zostanie poruszony temat młodych saren i zajęcy, a także podlotów, który będzie odpowiedzią na hasło projektu edukacyjnego pn. "Zostaw w krzakach tego zwierzaka".

Na zakończenie pani Magdalena Węglarz przeprowadzi krótki konkurs  o zwierzętach. Nagrodą zaś będą bilety wstępu do bydgoskiego ogrodu zoologicznego ufundowane przez Leśny Park Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku. 

Magdalena Węglarz – absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Studiowała na Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi. Pracuje w Ogrodzie Zoologicznym w Bydgoszczy, gdzie zajmuje się szeroko pojętą edukacją dzieci, młodzieży i dorosłych. Z pasją uczy szacunku do zwierząt.  Uwielbia spacery, zwłaszcza po lesie, a jej ulubione dzikie zwierzę to zając.

Wiesław Borkowski – ukończył Wydział Medycyny Weterynaryjnej w Lublinie, zdobył tytuł specjalisty Chorób zwierząt nieudomowionych SGGW w Warszawie. Właściciel gabinetu weterynaryjnego, od ponad dziesięciu lat pracuje w schronisku dla zwierząt. Od zawsze w towarzystwie zwierząt, uwielbia przebywać wśród ptaków. Opowiada z pasją o zwierzętach ucząc szacunku do nich.

Informujemy, iż podczas wykładu będzie prowadzona fotorelacja w celu informowania o wydarzeniu na stronie internetowej Parku oraz Facebooku. Wszystkich uczestników prosimy o zapoznanie się z klauzulą informacyjną dotyczącą przetwarzanie danych osobowych.

/BG/

 

Pliki do pobrania: