Park Narodowy Bory Tucholskie

Wersja polska English version Deutsch
Biuletyn Informacji Publicznej
Fundusze Europejskie

Wielkie poruszenie w świecie ptaków

Park Narodowy „Bory Tucholskie”  serdecznie zaprasza na ostatni w tym roku wykład z cyklu Czwartkowe spotkania z przyrodą. Odbędzie się on 29 listopada br. o godz. 18.00 w siedzibie Parku w Charzykowach (ul. Długa 33). Gościem spotkania będzie Pan dr inż. Piotr Indykiewicz z Uniwersytetu Technologiczno- Przyrodniczego w Bydgoszczy z wykładem pt. „Wielkie poruszenie w świecie ptaków”. Podczas wykładu prelegent będzie próbował namówić słuchaczy, aby przez kilkadziesiąt minut próbowali wczuć się w skórę (i pióra) ptaka, który stoi przed poważnym wyzwaniem jakim jest daleka podróż ... podróż pełna fascynacji, tajemnic i niebezpieczeństw. Zanim to nastąpi każdy żółtodziób musi odpowiedzieć sobie na kilka pytań, np.: kiedy zacząć przygotowania do drogi?, przed startem systematycznie trenować czy może wystarczy dobrze się najeść?, wymienić pióra czy polecieć w starych łachach?, lecieć samemu czy w grupie?, na jakiej wysokość wędrować?, ile godzin dziennie lecieć?, w dzień czy w nocy? Zadam też Państwu pozornie banalne pytanie - czy ptaki boją się dalekich wędrówek czy cieszą się jak dzieci, że wreszcie polecą?               

Wszystkich zainteresowanych tą tematyką serdecznie zapraszamy na wykład. Ze względów organizacyjnych prosimy o zgłoszenie uczestnictwa do dnia 27 listopada br. na adres e-mail: b.grabowska@pnbt.com.pl lub tel. 52 3355127. Ilość miejsc ograniczona.

Dr inż. Piotr Indykiewicz jest biologiem, którego pasją są ptaki. Jako naukowiec/biolog bada mechanizmy regulujące procesy populacyjne ptaków zamieszkujących środowiska quasi-naturalne i antropogeniczne. Wiedzę o zwierzętach i ich środowisku życia łączy z aktywną ochroną świata przyrody. Swoją pasją przyrodniczą i wiedzą naukową zaraża nie tylko studentów Uniwersytetu Technologiczno - Przyrodniczego w Bydgoszczy. Jest autorem kilku książek o ptakach.

/BG/