Park Narodowy Bory Tucholskie

Wersja polska English version Deutsch
Biuletyn Informacji Publicznej
Fundusze Europejskie

Zapraszamy na wykład pt. „Nasze spotkania ze zwierzętami”

Park Narodowy „Bory Tucholskie” serdecznie zaprasza na ostatni już w tym roku wykład z cyklu Czwartkowe spotkania z przyrodą. Odbędzie się on 28 listopada br. o godz. 18.00 w siedzibie Parku w Charzykowach (ul. Długa 33). Tym razem będziemy mieli okazję posłuchać Pana Wiesława Borkowskiego i Panią Magdalenę Węglarz, którzy opowiedzą o swoich spotkaniach ze zwierzętami.

Pani Magdalena Węglarz opowie o swoich doświadczeniach w kontakcie ze zwierzętami nieudomowionymi – także tymi, które są mieszkańcami bydgoskiego ZOO. Natomiast z Panem Wiesławem Borkowskim lekarzem weterynarii zajrzymy do gabinetu weterynaryjnego, aby poznać zwierzęta dziko żyjące, które z różnych powodów stały się pacjentami.

Poza tym zostanie poruszony temat młodych saren i zajęcy, a także podlotów, który będzie odpowiedzią na hasło projektu edukacyjnego pn. "Zostaw w krzakach tego zwierzaka".

Na zakończenie pani Magdalena Węglarz przeprowadzi krótki konkurs  o zwierzętach. Nagrodą zaś będą bilety wstępu do bydgoskiego ogrodu zoologicznego ufundowane przez Leśny Park Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku. 

Magdalena Węglarz – absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Studiowała na Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi. Pracuje w Ogrodzie Zoologicznym w Bydgoszczy, gdzie zajmuje się szeroko pojętą edukacją dzieci, młodzieży i dorosłych. Z pasją uczy szacunku do zwierząt.  Uwielbia spacery, zwłaszcza po lesie, a jej ulubione dzikie zwierzę to zając.

Wiesław Borkowski – ukończył Wydział Medycyny Weterynaryjnej w Lublinie, zdobył tytuł specjalisty Chorób zwierząt nieudomowionych SGGW w Warszawie. Właściciel gabinetu weterynaryjnego, od ponad dziesięciu lat pracuje w schronisku dla zwierząt. Od zawsze w towarzystwie zwierząt, uwielbia przebywać wśród ptaków. Opowiada z pasją o zwierzętach ucząc szacunku do nich.

Informujemy, iż podczas wykładu będzie prowadzona fotorelacja w celu informowania o wydarzeniu na stronie internetowej Parku oraz Facebooku. Wszystkich uczestników prosimy o zapoznanie się z klauzulą informacyjną dotyczącą przetwarzanie danych osobowych.

/BG/

 

Pliki do pobrania: