Park Narodowy Bory Tucholskie

Wersja polska English version Deutsch
Biuletyn Informacji Publicznej
Fundusze Europejskie

Żywe Muzeum Przyrody – Wielkopolski Park Narodowy

Park Narodowy „Bory Tucholskie” serdecznie zaprasza na ostatni w tym roku wykład z cyklu Czwartkowe spotkania z przyrodą. Każdego roku staramy się przybliżyć słuchaczom chociaż jeden z polskich parków narodowych. Gościliśmy już m.in. pracowników Wolińskigo Parku Narodowego, Parku Narodowego Gór Stołowych oraz Narwiańskiego Parku Narodowego. Obecnie chcielibyśmy przedstawić walory Wielkopolskiego Parku Narodowego. Zaprezentuje je Pan Patryk Rylik w wykładzie pt. „Żywe Muzeum Przyrody – Wielkopolski Park Narodowy”, 24 listopada br. o godz. 18.00 w Centrum Edukacji Przyrodniczej Parku Narodowego „Bory Tucholskie” w Chocińskim Młynie (Chociński Młyn 5).

Pan Patryk Rylik zreferuje słuchaczom burzliwą historię powstawania Wielkopolskiego Parku Narodowego. Opowie o florze, faunie i o elementach krajobrazowych Parku związanych z działalnością lądolodu. Przedstawi również ofertę edukacyjną i turystyczną. Na koniec poruszy tematy zagrożeń dla przyrody i postara się zachęcić do zwiedzania Wielkopolskiego Parku Narodowego zgodnie z regulaminem.

Ze względów organizacyjnych prosimy o zgłoszenie uczestnictwa do dnia 23 listopada br. na adres e-mail: b.grabowska@pnbt.com.pl lub tel. 52 3355127. Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona.

Dla uczestników wykładu przyjeżdzających z Chojnic Park Narodowy „Bory Tucholskie” zapewnia bezpłatny transport. Odjazd z przystanku przy sklepie Kaufland od strony ul. Obrońców Chojnic o godz. 17.15. Planowany powrót ok. godz. 20.30. Ilość miejsc w autokarze ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Informujemy, iż podczas wykładu będzie prowadzona fotorelacja w celu informowania o wydarzeniu na stronie internetowej Parku oraz Facebooku. Wszystkich uczestników prosimy o zapoznanie się z klauzulą informacyjną dotyczącą przetwarzanie danych osobowych.

/BG/