Park Narodowy Bory Tucholskie

Wersja polska English version Deutsch
Biuletyn Informacji Publicznej
Fundusze Europejskie

Elektryczność w przyrodzie

Park Narodowy „Bory Tucholskie” serdecznie zaprasza na pierwszy w tym roku wykład z cyklu Czwartkowe spotkania z przyrodą. Spotykamy się w czwartek 29 lutego br. o godz. 18.00 w Centrum Edukacji Przyrodniczej Parku Narodowego „Bory Tucholskie” w Chocińskim Młynie (Chociński Młyn 5). Wykład pt. Elektryczność w przyrodzie, atmosferze i przestrzeni okołoziemskiejpoprowadzi Pan dr Marek Kubicki z Instytutu Geofizyki Polskiej Akademii Nauk.

Wykład będzie dotyczył ogólnych zagadnień związanych z rolą ładunków elektrycznych oraz pól i prądów elektrycznych występujących w naszej naturze. 

Ich roli w:
- zmianach klimatu,
- występowaniu ekstremalnych zjawisk pogodowych np. intensywnych burz, porywów wiatru, opadów atmosferycznych wpływających na przyrodę.

Ze względów organizacyjnych prosimy o zgłoszenie uczestnictwa do dnia 28 lutego br. na adres e-mail: b.grabowska@pnbt.com.pl lub tel. 52 3355127. Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona.

Dla uczestników wykładu przyjeżdzających z Chojnic Park Narodowy „Bory Tucholskie” zapewnia bezpłatny transport. Odjazd z przystanku przy sklepie Kaufland od strony ul. Obrońców Chojnic o godz. 17.15. Planowany powrót ok. godz. 20.30. Ilość miejsc w autokarze ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Informujemy, iż podczas wykładu będzie prowadzona fotorelacja w celu informowania o wydarzeniu na stronie internetowej Parku oraz Facebooku. Wszystkich uczestników prosimy o zapoznanie się z klauzulą informacyjną dotyczącą przetwarzanie danych osobowych.

/BG/

 

Pliki do pobrania: