Park Narodowy Bory Tucholskie

Wersja polska English version Deutsch
Biuletyn Informacji Publicznej
Fundusze Europejskie

Ferie z Parkiem – oferta dla szkół

Już po raz siedemnasty mamy przyjemność zaprosić szkoły do spędzenia ferii zimowych z Parkiem Narodowym „Bory Tucholskie”. Zajęcia będą odbywać się w Centrum Edukacji Przyrodniczej Parku Narodowego „Bory Tucholskie” w Chocińskim Młynie, (Chociński Młyn 5, 89-608 Swornegacie)
w następujących dniach: 29.01., od 31.01 do 01.02. br. oraz od 06.02 do 08.02. br. Zajęcia są bezpłatne. Ze względów organizacyjnych w zajęciach może uczestniczyć tylko jedna grupa składająca się max z 30 osób. Zajęcia będą prowadzone zamiennie w dwóch podgrupach (po 15 osób) w muzeum (do wyboru jeden z dwóch tematów) i sali edukacyjnej (dostępny tylko jeden temat).

W ramach ferii proponujemy następujące zajęcia:

  1. Ważki – smoki świata owadów

Podczas zajęć uczniowie, na przykładzie ważek, poznają bliżej owady i ich budowę. Dowiedzą się jak zmiany w budowie sprawdzają się u tych niewielkich, wybitnych myśliwych. Pogadanka przepleciona będzie z zabawami ruchowymi.
miejsce zajęć: muzeum Parku
czas trwania zajęć: ok. 1,5 h

  1. Nogi i dzioby – oceniamy opierzoną książkę po okładce

Podczas zajęć uczniowie poznają rodzaje występujących u ptaków przekształceń nóg i dziobów. Nauczą się łączyć przekształcenie z zajmowanym miejscem w ekosystemie oraz poznają przykładowych przedstawicieli ornitofauny. Pogadanka połączona będzie z doświadczeniami.
miejsce zajęć: muzeum Parku
czas trwania zajęć: ok. 1,5 h

  1. Ryby Parku Narodowego „Bory Tucholskie”

Podczas zajęć uczniowie poznają wybrane gatunki ryb, które żyją w wodach Parku Narodowego „Bory Tucholskie”. Poznają ich biologię i ciekawostki z życia. Nie zabraknie również „rybnych” zabaw.
miejsce zajęć: sala edukacyjna
czas trwania zajęć: ok. 1,5 h

Grupy zorganizowane zainteresowane naszą ofertą prosimy o kontakt telefoniczny (tel. 52 33 55 127) od poniedziałku do piątku w godzinach od 800 - 1500

/BG/