Park Narodowy Bory Tucholskie

Wersja polska English version Deutsch
Biuletyn Informacji Publicznej
Fundusze Europejskie

Osobliwości polskiego brzegu Bałtyku

Park Narodowy „Bory Tucholskie” serdecznie zaprasza na drugi w tym roku wykład z cyklu Czwartkowe spotkania z przyrodą. Spotykamy się w czwartek 30 marca br. o godz. 18.00 w Centrum Edukacji Przyrodniczej Parku Narodowego „Bory Tucholskie” w Chocińskim Młynie (Chociński Młyn 5). Wykład pt. „Osobliwości polskiego brzegu Bałtyku” poprowadzi Pan prof. zw. dr hab. Adam Choiński z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Nasz prelegent jest hydrologiem i między innymi wykładał oceanografię, stąd też jego sentyment do morza. Przeszedł plażą od Świnoujścia aż do Helu. Przedstawiając kilkaset przeźroczy będzie się starał ukazać piękno naszych plaż i klifów, oddziaływanie morza na ląd, niebezpieczeństwa czyhające na turystów, zabudowę strefy brzegowej, ujścia rzek, porty, atrakcje turystyczne itp.

Ze względów organizacyjnych prosimy o zgłoszenie uczestnictwa do dnia 29 marca br. na adres e-mail: b.grabowska@pnbt.com.pl lub tel. 52 3355127. Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona.

Dla uczestników wykładu przyjeżdzających z Chojnic Park Narodowy „Bory Tucholskie” zapewnia bezpłatny transport. Odjazd z przystanku przy sklepie Kaufland od strony ul. Obrońców Chojnic o godz. 17.15. Planowany powrót ok. godz. 20.30. Ilość miejsc w autokarze ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Informujemy, iż podczas wykładu będzie prowadzona fotorelacja w celu informowania o wydarzeniu na stronie internetowej Parku oraz Facebooku. Wszystkich uczestników prosimy o zapoznanie się z klauzulą informacyjną dotyczącą przetwarzanie danych osobowych.

/BG/

 

Pliki do pobrania: