Bory Tucholskie

Park Narodowy Bory Tucholskie - Na pierwszym miejscu szkoła z Konarzyn

Na pierwszym miejscu szkoła z Konarzyn

W miniony wtorek tj. 29 marca 2022 r., w Centrum Edukacji Przyrodniczej Parku Narodowego „Bory Tucholskie” w Chocińskim Młynie, odbył się II etap XX Powiatowego Konkursu Wiedzy Przyrodniczej dla klas II – III szkół podstawowych. Warunkiem zakwalifikowania się do drugiego etapu (który odbył się w listopadzie minionego roku) było wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej portret jednego wybranego obcego inwazyjnego gatunku, który niestety również występuje w Parku Narodowym „Bory Tucholskie” i jego otulinie.

W drugim etapie spotkało się piętnaście dwuosobowych zespołów reprezentujących zwycięzców pierwszego etapu. Uczniowie mieli do rozwiązania osiem zadań, w których mogli wykazać się szeroką wiedzą przyrodniczą. Miejsce pierwsze zajęłli uczniowie kl. III a ze Szkoły Podstawowej w Konarzynach, w składzie Wiktoria Machuta i Aleks Półczyński. Wychowawcą tej klasy jest Pani Beata Kostrzewska. Drugie miejsce zajęła klasa III c ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Czersku, którą reprezentowali:  Aleksander Sawicki i Kamila Elak (uczniów przygotowała Pani Marcelina Pruska - Rekowska). W najlepszej trójce znaleźli się także: Aleksandra Fierek i Maciej Elak z kl. III d ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Czersku, których przygotowała Pani Grażyna Papierowska. Tuż za podium, czyli na IV miejscu (ze stratą jedynie 1  pkt. do trzeciego miejsca) rozgrywki zakończyli przedstawiciele Szkoły Podstawowej nr 8 w Chojnicach: Lana Malinowska i Bartosz Gogacz (wychowawca Pani Agnieszka Matysiak).
Pozostali uczestnicy przyjechali do nas: z klasy II ze Szkoły Podstawowej w Czapiewicach,  klasy III b z Zespołu Szkół w Rytlu, klasy II ze SP w Wielkich Chełmach, klasy II ze SP w Kłodawie, klasy II ze SP w Nieżychowicach, klasy III ze SP w Lubni, klasy II ze SP w Lichnowach, klasy III d ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Chojnicach, klasy III c z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 3 w Chojnicach, klasy II c ze SP nr 5 w Chojnicach oraz klasy II d ze SP nr 7 w Chojnicach,.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom. Dziękujemy nauczycielom za pracę jaką włożyli w przygotowanie uczniów i już dzisiaj zachęcamy do udziału w kolejnej edycji konkursu.

/BG/
 
W oczekiwaniu na zadania konkursowe

W oczekiwaniu na zadania konkursowe

Podziękowania dla nauczycieli

Podziękowania dla nauczycieli

Podziękowania i drobne upominki otrzymali również nauczyciele

Podziękowania i drobne upominki otrzymali również nauczyciele

Zwycięskie podium

Zwycięskie podium