Bory Tucholskie

Park Narodowy Bory Tucholskie - Nagrody rozdane

Nagrody rozdane

Dzisiaj (30 marca 2022 r.) w Centrum Edukacji Przyrodniczej Parku Narodowego „Bory Tucholskie” w Chocińskim Młynie odbyło się uroczyste rozdanie nagród dla zwycięzców XXI Powiatowego Konkursu Humanistyczno - Przyrodniczego „Ortografia w przyrodzie”, odbywającego się w tym roku pod hasłem: Za pan brat z roślinami. Zadaniem uczestników było samodzielne wykonanie ulotki z ciekawostkami o roślinach.

W konkursie uczestniczyli uczniowie z czternastu szkół podstawowych z powiatu chojnickiego (w sumie 106 osób).

Jury oceniało prace w pięciu kategoriach:

I. kat. - kl. IV Rośliny drapieżne (rosiczka okrągłolistna, rosiczka długolistna, pływacz drobny)

II. kat. - kl. V: Rośliny torfowisk (skrzyp błotny, bagno zwyczajne, wełnianka pochwowata);

III. kat. - kl. VI: Obce gatunki inwazyjne (niecierpek drobnokwiatowy, nawłoć kanadyjska, rdestowiec ostrokończysty)

IV. kat. - kl. VII: Drzewa naszej okolicy (brzoza brodawkowata, sosna zwyczajna, buk zwyczajny)

V. kat. - kl. VIII Rośliny runa (pomocnik baldaszkowy, zimoziół północny, borówka brusznica)

Nagrody i wyróżnienia otrzymali:

1. w I kategorii:

Cztery równorzędne nagrody główne:

- Jakub Czaplewski – Szkoła Podstawowa w Ogorzelinach – opiekun Pani Karolina Garwol;

- Katarzyna Kaniecka – Szkoła Podstawowa nr 5 w Chojnicach – opiekun Pani Teresa Gierszewska;

- Antonina Nitka – Szkoła Podstawowa nr 5 w Chojnicach – opiekun Pani Teresa Gierszewska;

- Lena Rudnik – Szkoła Podstawowa nr 7 w Chojnicach – opiekun Pani Maria Synak oraz Pani Maria Guzelak – Robaszkiewicz.

2. w II kategorii:

I miejsce: Laura Kowalewska - Szkoła Podstawowa nr 8 w Chojnicach – opiekun Jolanta Krzyżewska;

II miejsce: Wojciech Rydzik - Szkoła Podstawowa nr 8 w Chojnicach – opiekun Jolanta Krzyżewska;

III miejsce: Agata Sykuła - Szkoła Podstawowa w Lichnowach – opiekun Pani Bożena Rudnik;

Wyróżnienia: Amelia Hinc – Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 3 w Chojnicach – opiekun Pani Bernadeta Kolarzyk.

3. w III kategorii:

Cztery równorzędne wyróżnienia:

- Stanisław Czaplewski - Szkoła Podstawowa w Ogorzelinach – opiekun Pani Karolina Garwol;

-  Lena Lewandowska – Szkoła Podstawowa nr 5 w Chojnicach – opiekun Pani Teresa Gierszewska;

- Tymoteusz Tyborski – Szkoła Podstawowa nr 5 w Chojnicach – opiekun Pani Teresa Gierszewska;

- Miłosz Wilczek  – Szkoła Podstawowa w Ogorzelinach – opiekun Pani Karolina Garwol;

 

4. w IV kategorii:

I miejsce: Amelia Kutz - Szkoła Podstawowa w Czyczkowach – opiekun Pani Katarzyna Olszewska;

II miejsce: Nadia Świerko -Kurnosikow - Szkoła Podstawowa nr 5 w Chojnicach – opiekun Pani Zyta Rząska;

III miejsce: Maria Woźniczka - Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 3 w Chojnicach – opiekun Pani Bernadeta Kolarzyk;

Wyróżnienia: Bartłomiej Śledź - Szkoła Podstawowa nr 7 w Chojnicach – opiekun Pani Ewa Raith;

5. w V kategorii:

I miejsce: Maksymilian Pestka – Szkoła Podstawowa nr 1 w Brusach – opiekun Pani Danuta Kryst;

II miejsce Amelia Kroplewska – Hatta - - Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 3 w Chojnicach – opiekun Pani Bernadeta Kolarzyk;

III miejsce: Jakub Szczesiak - Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 3 w Chojnicach – opiekun Pani Bernadeta Kolarzyk;

Wyróżnienie: Kacper Kuklewski - Szkoła Podstawowa nr 5 w Chojnicach – opiekun Pani Zyta Rząska;

Po uroczystym rozdaniu wszyscy chętni mogli zwiedzić nasz Muzeum przyrodnicze.

/BG/


 

 
Nagrodzone prace

Nagrodzone prace

Podziękowania i drobne upominki otrzymali również nauczyciele przygotowujący dzieci do konkursu

Podziękowania i drobne upominki otrzymali również nauczyciele przygotowujący dzieci do konkursu

Kategoria: klasy IV

Kategoria: klasy IV

Kategoria: klasy V

Kategoria: klasy V

Kategoria: klasy VI

Kategoria: klasy VI

Kategoria: klasy VII

Kategoria: klasy VII

Kategoria: klasy VIII

Kategoria: klasy VIII

Zwiedzanie muzeum przyrodniczego

Zwiedzanie muzeum przyrodniczego

Rozwiązywanie quizu

Rozwiązywanie quizu