Bory Tucholskie

Park Narodowy Bory Tucholskie - Etap plastyczny rozstrzygnięty

Etap plastyczny rozstrzygnięty

Dnia 20 kwietnia 2022 r. w Centrum Edukacji Przyrodniczej Parku Narodowego „Bory Tucholskie” w Chocińskim Młynie rozstrzygnięto pierwszy etap XV Powiatowego Wiosennego Konkursu Wiedzy Przyrodniczej, odbywającego się pod hasłem „Mali i duzi mieszkańcy łąk”. Konkurs przeznaczony był dla dzieci z kl. 0 i I z przedszkoli i szkół podstawowych z powiatu chojnickiego. Był to etap plastyczny. Zadaniem uczestników było wykonanie, dowolną techniką, pracy plastycznej – portretu jednego wybranego gatunku zwierzęcia mieszkającego na łąkach. Prace były wykonane indywidualnie. Wpłynęło 213 prac z 29 placówek.


Jury składające się z pracowników Parku Narodowego „Bory Tucholskie” postanowiło nagrodzić:

1. Magdalenę Kosobucką z kl. 0 a ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Brusach – opiekun Pani Martyna Pokrzywińska;

2. Amelię Kobierowską z kl. 0 c ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Brusach – opiekun Pani Weronika Dulek oraz Pani Natalia Leszczyńska;

3. Aleksandra Buse z kl. I a ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Chojnicach – opiekun Pani Elżbieta Draws;

4. Mileny Spierewki z kl. 0 ze Szkoły Podstawowej w Wielkich Chełmach – opiekun Pani Karolina Krzoska;

5. Amelię Wróblewską z kl. I ze Szkoły Podstawowej w Lichnowach – opiekun Pani Grażyna Piekarska;

6. Anastazję Janas z kl. 0 a ze Szkoły Podstawowej w Charzykowach – opiekun Pani Joanna Michalak;

7. Maję Panek z kl. 0 b ze Szkoły Podstawowej w Charzykowach – opiekun Pani Celina Piórkowska - Skiba;

8. Zofię Januszewską z kl. I ze Szkoły Podstawowej w Męcikale – opiekun Pani Urszula Pultyn;

9. Nikolasa Ruca i Piotra Ossowskiego z kl. 0 ze Szkoły Podstawowej w Nieżychowicach – opiekun Pani Patrycja Franciszkowska;

10. Maksymiliana Mikulicza i Jakuba Piesika z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Ostrowitem – opiekun Pani Agnieszka Korda;

11. Wojciecha Sidorowskiego  z kl. I ze Szkoły Podstawowej w Swornegaciach – opiekun Pani Lucyna Kiedrowska;

12. Wojciecha Mizerskiego, Sandrę Szulc, Helenę Wróblewską z kl. 0 b ze Szkoły Podstawowej w Konarzynach – opiekun Pani Bożena Maria Torbicka;

13. Mateusza Wirkusa z kl. 0 a ze Szkoły Podstawowej w Ogorzelinach – opiekun Pani Karolina Garwol;

14. Marcina Pelowskiego z grupy 0 Mrówki z Przedszkola Niepublicznego z Grupą Żłobkową „Misiowa Akademia” w Chojnicach – opiekun Pani Karolina Grzywacz oraz Pani Aldona Pankau;

15. Martę Mazur z grupy 6- latków Kropelki z  Przedszkola Niepublicznego „Promyczek” w Chojnicach – opiekun Pani Gabriela Laska;

16. Antoniego Czarnowskiego z grupy 6-latków Zuchy z Przedszkola Niepublicznego „Wesołe Przedszkolaki” w Chojnicach – opiekun Pani Ewa Kuczkowska

Dodatkowo jury konkursu postanowiło wyróżnić następujące prace:

1. Magdaleny Kiedrowskiej z kl. 0 b ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Brusach – opiekun Pani Barbara Ostrowska;

2. Piotra Woronieckiego z kl. I b ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Brusach – opiekun Pani Agnieszka Kulesza;

3. Laury Lewińskiej z kl. I ze Szkoły Podstawowej w Wielkich Chełmach  – opiekun Pani Ewa Jankowska;

4. Zuzanny Szmaglińskiej z kl. I b ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Czersku – opiekun Pani Katarzyna Klaman;

5. Magdaleny Stolc z kl. 0 a z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Lichnowach – opiekun Pani Joanna Śledzik;

6. Anastazji Templin z grupy 6-latków z Przedszkola Niepublicznego „Tęczowe Misie” w Chojnicach – opiekun Pani Joanna Kinowska;

7. Miłosza Pik z grupy 6-latków Zuchy z Przedszkola Niepublicznego „Wesołe Przedszkolaki” w Chojnicach – opiekun Pani Ewa Kuczkowska;

8. Hanny Januszewskiej z kl. 0 ze Szkoły Podstawowej w Męcikale – opiekun Pani Urszula Pultyn;

9. Kornelii Dejnarowicz z kl. I a ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Chojnicach – opiekun Pani Elżbieta Draws;

10. Tymoteusza Pastwy z kl. 0 ze Szkoły Podstawowej w Gotelpiu – opiekun Pani Ewa Fierek.

W związku z tym do drugiego etapu XV Wiosennego Konkursu Wiedzy Przyrodniczej zakwalifikowało się 16 następujących drużyn:
- kl. 0 a ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Brusach;
- kl. 0 c ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Brusach;
- kl. I a ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Chojnicach;
- kl. 0 ze Szkoły Podstawowej w Wielkich Chełmach;
- kl. I ze Szkoły Podstawowej w Lichnowach;
- kl. 0 a ze Szkoły Podstawowej w Charzykowach;
- kl. 0 b ze Szkoły Podstawowej w Charzykowach;
- kl. I ze Szkoły Podstawowej w Męcikale;
- kl. 0 ze Szkoły Podstawowej w Nieżychowicach;
- grupa z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Ostrowitem;
- kl. I ze Szkoły Podstawowej w Swornegaciach;
- kl. 0 b ze Szkoły Podstawowej w Konarzynach;
- kl. 0 a ze Szkoły Podstawowej w Ogorzelinach;
- grupa 0 Mrówki z Przedszkola Niepublicznego z Grupą Żłobkową „Misiowa Akademia” w Chojnicach;
- grupa 6- latków Kropelki z  Przedszkola Niepublicznego „Promyczek” w Chojnicach;
- grupa 6-latków Zuchy z Przedszkola Niepublicznego „Wesołe Przedszkolaki” w Chojnicach.

Dwuosobowe zespoły z w/w placówek serdecznie zapraszamy na II etap konkursu, który odbędzie się 12 maja 2022 r. (czwartek) o godz. 1000 w Centrum Edukacji Przyrodniczej Parku Narodowego „Bory Tucholskie” w Chocińskim Młynie, Chociński Młyn 5, 89-608 Swornegacie.  Jest  to etap  zmagań  teoretycznych  w formie rysunkowego testu, rozsypanek oraz wielu innych zadań i zabaw edukacyjnych z zakresu wiedzy przyrodniczej dzieci sześcio- i siedmioletnich oraz zagadnień związanych z wiosną, w tym:
- ptaki powracające z zimowisk do Polski i zwierzęta budzące się ze snu zimowego;
- wiosenne rośliny;
- zwierzęta żyjące na łąkach;
- podstawowe zagadnienia ekologiczne;
-  podstawowe informacje o Parku Narodowym „Bory Tucholskie”.              

Zakończenie konkursu oraz wręczanie nagród przewidujemy na godz. 1045. Na tę godzinę zapraszamy również te dzieci, których prace przyczyniły się do zakwalifikowania grupy do II etapu oraz te, które otrzymały wyróżnienia.  

Wszystkim uczestnikom i ich opiekunom składamy serdeczne podziękowania za udział w XV Wiosennym Konkursie Wiedzy Przyrodniczej  i  już  dzisiaj  życzymy  sukcesów  w przyszłorocznej edycji.

/BG/

 
Buse Aleksander

Buse Aleksander

Czarnowski Antoni

Czarnowski Antoni

Dejnarowicz Kornelia

Dejnarowicz Kornelia

Janas Anastazja

Janas Anastazja

Januszewska Hanna

Januszewska Hanna

Januszewska Zofia

Januszewska Zofia

Kiedrowska Magdalena

Kiedrowska Magdalena

Kobierowska Amelia

Kobierowska Amelia

Kosobucka Magdalena

Kosobucka Magdalena

Lewińska Laura

Lewińska Laura

Mazur Marta

Mazur Marta

Mikulicz Maksymilian

Mikulicz Maksymilian

Mizerski Wojciech

Mizerski Wojciech

Ossowski Piotr

Ossowski Piotr

Panek Maja

Panek Maja

Pastwa Tymoteusz

Pastwa Tymoteusz

Pelowski Marcin

Pelowski Marcin

Piesik Jakub

Piesik Jakub

Pik Miłosz

Pik Miłosz

Ruc Nikolas

Ruc Nikolas

Sidorowski Wojciech

Sidorowski Wojciech

Spierewka Milena

Spierewka Milena

Stolc Magdalena

Stolc Magdalena

Szmaglińska Zuzanna

Szmaglińska Zuzanna

Szulc Sandra

Szulc Sandra

Templin Anastazja

Templin Anastazja

Wirkus Mateusz

Wirkus Mateusz

Woroniecki Piotr

Woroniecki Piotr

Wróblewska Amelia

Wróblewska Amelia

Wróblewska Helena

Wróblewska Helena