Park Narodowy Bory Tucholskie

Wersja polska English version Deutsch
Biuletyn Informacji Publicznej
Fundusze Europejskie

Znamy już laureatów II etapu XXII Powiatowego Konkursu Wiedzy Przyrodniczej

W dniu 7 grudnia 2023 roku odbył się II etap XXII Powiatowego Konkursu Wiedzy Przyrodniczej pt. Ryby Parku Narodowego „Bory Tucholskie”. Wzięło w nim udział 15 zespołów dwuosobowych z klas II i III.

Pierwsze miejsce zdobyli uczniowie klasy II c ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Chojnicach – Lucjan Czarnowski i Tomasz Jażdżewski (opiekun Pani Monika Mankiewicz). Drugie miejsce zajęły uczennice z klasy II d ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Chojnicach: Hanna Popławska i Maja Rekowska pod opieką Pani Agnieszki Matysiak. Ex aequo na trzecim miejscu stanęły zespoły ze Szkoły Podstawowej w Męcikale z klasy III –Natalia Czarnowska i Zosia Januszewska przygotowani przez Panią Urszulę Pultyn oraz reprezentanci Szkoły Podstawowej w Charzykowach z klasy II a - Amelia Kurek i Patryk Kwiatkowski, których opiekunem jest Pani Ewa Januszewska. W konkursie wzięli udział również uczniowie z następujących szkół: Szkoła Podstawowa nr 1 w Brusach klasa II a, Szkoła Podstawowa w Brusach nr 2 klasa II a, Szkoła Podstawowa w Kłodawie klasa III, Szkoła Podstawowa w Ogorzelinach klasa III, Szkoła Podstawowa w Leśnie klasa II, Szkoła Podstawowa w Wielkich Chełmach klasa II, Szkoła Podstawowa w Rytlu klasa III a, Szkoła Podstawowa nr 2 w Czersku klasa II c, Szkoła Podstawowa w Nowej Cerkwi klasa II b, Szkoła Podstawowa w Lubni klasa III, Szkoła Podstawowa w Ostrowitem klasa II.

Uczestnicy mieli okazję wykazać się z wiedzy nt. rozpoznawania drzew, grzybów, wody oraz zasad obowiązujących w Parku. Udało się rozwiązać kilka rebusów i krzyżówkę.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom. Cieszymy się, że wzięliście udział w konkursie! Bardzo dziękujemy nauczycielom, którzy przygotowali swoich uczniów do I i II etapu konkursu.

/AS/